تبلیغات
معماری - طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق
 
معماری
مرجعی تخصصی برای معماری و طراحی
چهارشنبه 23 اسفند 1396 :: نویسنده : architect projects
الگوی فضای شبکه ­ی توری در طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق – پکن

ایده های طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق از زبان معمار پروژه :هدف از این پروژه گستراندن الگوهای گل دار دوبُعدی در فضاهای سه بُعدی و خلق محیطی انعطاف پذیر با احساسات زنانه است، که هویت و آسایش سالن ناخنکاری را ارتقاء می بخشد.

مشخصات کلی پروژه :

معمار : گروه معماری ARCHSTUDIO
مکان پروژه : پکن – چین
تیم طراحی : Han Wenqiang, Wang Xiaoting
مساخت : 100 متر مربع
سال ساخت پروژه : 2017

طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق :

هدف از این پروژه گستراندن الگوهای گل دار دوبُعدی در فضاهای سه بُعدی و خلق محیطی انعطاف پذیر با احساسات زنانه است، که هویت و آسایش سالن ناخنکاری را ارتقاء می بخشد. سالن که در گوشه ی میدان زیرزمینی Blue Harbor قرار دارد، شکلی منظم و طویل به خود گرفته است.
براین اساس، در طراحی از دیوارهایی استفاده شده که خطوط راست و منحنی را درهم می آمیزند تا سطح برخورد داخلی را یکی کنند. دیوارهای منحنی به نواحی عملیاتی مختلفی همچون مانیکور، زیبایی، پذیرش، انبار و مواردی از این قبیل تقسیم بندی شده اند و نیازهای مکانی خاص عمومی و خصوصی را برآورده می سازند. در عین حال، تنوع مقیاس ها و اشکال موجب غنای احساس محیطی مشتریان می شود.

در الگوی دیوارها از شبکه ی توری استفاده شده است، این یکی از الگوهای متداول پارچه با ویژگی های متمایز زنانه است که با حالت انتزاعی شکل گرفته و نهایتاً از طریق برش لیزری ورقه های فولادی 6 میلی متری ایجاد می شود. موقعیت و مقیاس الگوی شبکه ی توری، با مشتریان حاضر در فضای داخلی، ارتباط چشمی برقرار می-کند. این الگو تمامی دیوارها را به حالت شفاف درمی آورد، همپوشانی و درهم بافتگی دارد و در عین حال که مشتریان در سالن قدم می زنند، احساسات متفاوتی به آنها دست می دهد.

جلوی سالن توسط ورقه ی فولای سیاه با نورد گرم محصور شده است، و تنها یک ورودی شفاف باقی مانده است. زمانیکه مشتری از پیاده رو شلوغ عبور کرده و قدم به درون سالن می گذارند، فضای انتزاعی و ناب الگوی شبکه ی توری به شخص کمک می کند به آرامی حس آرامش پیدا کند و از زمانی که در آنجا صرف می کند، لذت ببرد.

ترجمه : تحریریه معمارآپ


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :